Jdi na obsah Jdi na menu
 


HARRY ZEMŘE!?

Mladý čaroděj Harry Potter v posledním díle zemře. Jim Dale tvrdí, že paní Rowlingová je postavou unavená a že s ní chce v posledním románu skoncovat. Dale říká, že s Potterem žila příliš dlouho a že ho opravdu chce sejmout. Daniel Radcllife, který hraje Harryho Pottera od prvního filmu Harry Potter a kámen mudrců, také věří, že je jeho postava odsouzena k záhubě. Nedávno připustil: “Byl bych rád, kdyby Harry na konci zemřel. Byl by to opravdu dobrý konec.” “Nechci, aby to bylo sentimentální. Nemám rád, když film nebo kniha končí sentimentálně. Myslím, že by to podkopalo temnotu, kterou pozdější díly oplývali.”


Dan Radcliffe koupil rodokmen Blacků!

Hvězda z Harryho Pottera Daniel Radcliffe zaplatil v charitativní aukci 30 000 liber (asi 1 250 000 Kč) za rodokmen Blacků nakreslený autorkou kníže JK Rowlingovou....Radcliffe (16) koupil ručně psanou historii rodiny Siriuse Blacka, kmotra jeho postavy.Rowlingová darovala dokument k prodeji Book Aid International, která poskytuje knihy pro školy v Africe.Herec také úspěšně koupil ručně psané práce od spisovatelů Iaina Bankse a Toma Stopparda, celkem za 4 680 liber.Na hlavní lodnýnské aukci Radcliffa zastupovala jeho matka Marcia Gresham. Ona řekla: "Toto by měl dát zaplatit každému, kdo říká, že Daniel nerad čte. On se nezastavil od té doby, co přečetl první knihu o Harrym Potterovi a miluje knihy Iaina Bankse a Toma Stopparda."Hvězda koupila za 3 700 liber Stoppardovu hru nazvanou Vražda a humorný kousek od Bankse za 980 liber.Book Aid International také daruje knihy africkým nemocnicím, univerzitám a uprchlickým táborům. Vedoucí charity Sara Harrity řekla: "Vybrali jsme více než 63 000 liber! To je více než jsme doufali v našich nejdivočejších snech."JK Rowlingová mezi 45 spisovateli, kteří darovali svá literární díla. Další díla zahrnovala dětskou například autorku Jacqueline Wilson, autora krimi PD Jamese a herečku Joannu Lumpley, která publikovala v roce 2004 vlastní životopis.

OHNIVÝ POHÁR NOMINOVÁN NA OSCARA!!!

Harry Potter a Ohnivý Pohár obdržel od Americké filmové akademie jednu nominaci na oscara. A to za VÝPRAVU! 

Blahopřání za tuto nominaci patří Startu Craigovi (umělecký vedoucí) a Stephanii McMillan (výzdoba scén). Pro Stuarta Craiga je to již osmá nominace zatímco pro Stephanii třetí. 

V této kategorii bude Harry soupeřit ještě s filmy:
GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK
KING KONG
MEMOIRS OF A GEISHA
PRIDE & PREJUDICE
 

Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni 5. Března. Takže držme palce ať to Ohnivému Poháru vyjde!!!

FÉNIXŮV ŘÁD AŽ V LISTOPADU 2007!

Podle nejnovějších informací nebude film Harry Potter a Fénixův Řád uveden v létě 2007, ale až v listopadu 2007! Mělo by se jednat o pátek 16. listopadu a to samozřejmě teprve v USA, ale zatím to není potvrzeno. Takže poprvé v historii filmového Harry Pottera si budeme muset zřejmě počkat DVA ROKY!